michelin lastik bayi Ankara

Yazan: 10 Ocak 2011  
Kategori: oto lastik

Michelin lastik bayi Ankara da hizmet veren Bursalı rot balans lastik servisinde un uygun fiyatlarla…

Düşük yuvarlanma direncine sahip Michelin lastiklerinin, piyasaya çıktıkları 1992 yılından bu yana sağladıkları yakıt ekonomisi ve karbondioksit (CO2) emisyonlarındaki azalma, dünyanın her yanına yerleştirilen dev sayaçlarla gösterilecek. 30 Ekim 2007’den itibaren, modern dünyanın dört büyük şehri Berlin, New York, Paris ve Şanghay’a yerleştirilen sayaçlar, düşük yuvarlanma direncine sahip Michelin lastiklerinin sağladığı enerji tasarrufunu rakamsal değerlerle gerçek zamanlı olarak yansıtacak.

Üzerlerinde dünyaca ünlü Michelin lastik adamı Bibendum’un bulunduğu sayaçlar, Berlin’de Park Inn Hotel’in ön cephesinde, New York’ta Times Square’de, Paris’te Eiffel Kulesinin ayağındaki Suffren rıhtımında ve Şanghay’da Bund’un karşısında yer alan City Group Mansion kulesinde yer alıyor.

Son on beş yılda, dünyada 570 milyon adet satılan yeşil Michelin enerji tasarruf lastiği, diğer her türlü lastiğe kıyasla tahmini olarak 9 milyar litre yakıt tasarrufu ve bunun sonucu olarak CO2 emisyonunda 22 milyon ton azalma sağladı. Bu rakamlar, bir yılda 880 milyon ağaç tarafından emilen CO2 miktarına eşit. Aynı zamanda bu değer, her saniye tasarruf edilen 43.9 litre yakıta ve atmosfere atılmayan 109.14 kilogram CO2’ye karşılık geliyor. Dev sayaçlar sayesinde bu rakamlar, dünyanın dört köşesindeki milyonlarca insan tarafından görülebilecek.

Çevre konusunda duyarlı bir şirket olarak Michelin, dünya genelindeki tüm sürücüleri Michelin lastiklerinin çevrenin korunmasına yapabileceği katkılar konusunda bilgilendirmeyi hedefliyor.

Uluslararası kamuoyuna gösterilecek olan rakamlarla, doğru lastik seçiminin çevre üzerinde ne denli önemli bir etkiye sahip olduğunu ispatlamayı amaçlıyor. Uzmanlar, karayolu taşımacılığını karbondioksit emisyonlarının başlıca kaynaklarından biri olarak kabul ediyor. Karbondioksitin, küresel ısınmadan sorumlu sera gazlarından biri olduğu düşünüldüğünde, konunun önemi daha iyi anlaşılıyor.

Bu durumun farkında olan ve yıllık net satışlarının yaklaşık %4’ünü Araştırma ve Geliştirmeye ayıran Michelin için, düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler geliştirmek, yenilik stratejisinin ana eksenlerinden birini oluşturuyor. Michelin, lastik seçiminde çevreci kaygıların da yol göstermesini sağlamak için, tüketicilere lastiğin yakıt tüketimi ve çevre üzerindeki etkisini daha iyi anlatmayı hedefliyor.Ayrıca lastiğin iyi olmasının araca masaj etkisi yaparak rahat bir şekilde yol almasını da sağlıyor.

Yorumlar

Yazı yoruma kapalı.

Reno çıkma parça | renault çıkma parça |